۰۲۱-​​​​​​​55445660

۰۲۱-55445868

دفتر مرکزی :تهران، بزرگراه آزادگان مجتمع آهن مکان فاز ده مرکزی پلاک ​​​​​​​2255
​​​​​​

درخواست تماس

واحد تولیدی : خیابان رجایی جنوب خیابان تراسفور کوچه سوم پلاک 15


​شرکت صنعت ورق الغدیر پارس

​عضو انجمن ملی فولاد

روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ توقف فعالیت صادراتی فولادسازان ایرانی با قطعی برق شرکت‌های زنجیره فولاد

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۰.۷ درصدی را تجربه کرد و اسلب در قیمت ۷۴۰ تا ۷۶۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۱۶ تیر، افزایش ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

محدودیت اعمال‌شده توسط وزارت نیرو برای مصرف برق شرکت‌های فولاد، بازار صادرات فولاد ایران را تقریباً به تعطیلی کشانده است. بعضی از فولادسازان ممکن است نتوانند تعهدات صادراتی پیشین خود را انجام دهند و به دلیل مازاد آهن اسفنجی برخی نیز در پی صادرات خوراک آهن اسفنجی خود هستند.

متال بولتن به نقل از یک منبع تجاری گزارش داده که یک فولادساز ایرانی در هفته گذشته، یک محموله ۳۰ هزار تنی شمش را به قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن به چین فروخته است. بررسی‌های  چیلان  به تأیید این معامله منجر نشد و بسیاری از فولادسازان ایرانی به دلیل توقف فعالیت‌های خود با قطع برق، فعالیت‌های صادراتی خود را متوقف کرده‌اند.

هفته گذشته توانیر اعلام کرد که پیرو توافقات وزارت صمت و وزارت نیرو، صنایع فولادی و سیمانی مجازند از ساعت ۲۴ تا ۸ صبح تا سقف ۵۰ درصد دیماند مصرفی نسبت به تولید محصول اقدام نمایند. پیگیری  چیلان  نشان می‌دهد که از طرف استان‌های مختلف و شرکت‌های برق منطقه‌ای هنوز چیزی در این خصوص به شرکت‌های فولادی ابلاغ نشده و فعالیت بسیاری از شرکت‌ها کماکان متوقف است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

 

                                                          

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

​شرکت صنعت ورق الغدیر پارس

عرضه انحصاری ورق اسپیره ( درجه 2 ) بیش از دو هزار تن در ماه