۰۲۱-​​​​​​​55445660

۰۲۱-55445868

دفتر مرکزی :تهران، بزرگراه آزادگان مجتمع آهن مکان فاز ده مرکزی پلاک ​​​​​​​2255
​​​​​​

درخواست تماس

واحد تولیدی : خیابان رجایی جنوب خیابان تراسفور کوچه سوم پلاک 15


​شرکت صنعت ورق الغدیر پارس

​عضو انجمن ملی فولاد

امکان تامین ۱۰۰ درصدی ورق‌های گالوانیزه برای صنایع داخلی وجود دارد/ فولاد مبارکه مطابق با استانداردهای جهانی ورق پوشش دار تولید می‌کند

نادر سلیمانی در گفت‌وگو با ایراسین در خصوص روند تولید و تامین نیاز صنایع داخلی به ورق‌های گالوانیزه گفت: بعد از انجام یکسری مطالعات، مشخص شد ورق‌های پوششی همچون گالوانیزه و رنگی اساسی‌ترین نیاز صنایع داخلی کشور همچون صنایع خانگی و صنعت ساختمان (استفاده برای سقف‌های پوششی خانه‌ها )بشمار می آیند که تا سال ۸۳- ۸۴ از طریق واردات تامین می‌شد تا اینکه شرکت فولادمبارکه توانست این محصول را تولید کند و از واردات این محصول به میزان قابل توجهی کاسته شود.

به گفته وی، همه تکنولوژی هایی که در شرکت فولادمبارکه مورد استفاده قرار می‌گیرد هایتک بوده و ظرفیت اینکه تمام نیاز داخلی کشور را برطرف کند و منطبق با استانداردهای جهانی باشد، در این شرکت وجود دارد.

سلیمانی تصریح کرد: بنابراین در خصوص ورق‌های گالوانیزه ظرفیت کافی برای تولید نیاز داخل کشور وجود دارد و صنایع داخلی نیاز خود به این نوع از ورق را از فولاد مبارکه تامین می‌کنند. شرکت‌هایی مثل هفت الماس، ورق خودرو، فولاد تاراز و... که در زمینه تولید ورق‌های خاص و رنگی فعالیت دارند، ماده اولیه برای تولید را از فولاد مبارکه تامین کرده و می‌توان گفت آنها نیز در راستای سیاست‌های فولاد مبارکه برای تولید ورق‌های خاص در حرکت هستند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران صحبت های وزیر جدید صمت در خصوص اینکه میتوانیم ۱۰۰ درصد نیاز صنایع داخلی توسط تولیدکننده‌های داخلی انجام دهیم را مورد تاکید قرار داده و اعتقاد دارد که این امر امکان پذیر است و ضمن تامین نیاز داخل، می‌توان زمینه برای صادرات این محصول فراهم کرد.

وی در پایان به تولید یکی دیگر از محصولات مهم شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: در بحث ورق های مورد استفاده در صنایع نفت و گاز کشور نیز فولاد مبارکه عملکرد خوبی داشته که از نمونه های آن می‌توان به پروژه انتقال نفت گوره به جاسک با کمک تولید ورق‌های API فولاد مبارکه اشاره کرد که یکی از پروژه های مهم و استراتژیک در کشور به شمار می آید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

​شرکت صنعت ورق الغدیر پارس

عرضه انحصاری ورق اسپیره ( درجه 2 ) بیش از دو هزار تن در ماه